Докато играем да ги опознаем:)
Всяка седмица ще показваме по една буква направена по забавен и лесен начин. Така, най-малките ще се запознаят с буквите, докато правят с тях различни апликации. Готовите листове ги събирайте в папка и накрая ще имате цялата азбука.
За да си направите буквичката А имате нужда от няколко цветни листа, ножица, памук и лепило Ц 200 ( в книжарниците продават много удобна пластмасова туба). Разпечатайте буквата А от ТУК.

Поставете много лепило в очертанията на буквата. Нарежете и оставете детето да залепи цветни ленти. След това обърнете листа и изрежете буквата ( от задната страна прозира контура на разпечатката). Залепете така изрязаната буква на друг цветен лист.

С пръсти оформете малки топчета от памук. Поставете лепило и топчетата от памук след това. С флумастер нарисувайте крачета и главичка на малките агънца. Накрая изрежете сините линии и цветенцата.
Друг вариант за буквата А:


Когато не желаете снимките, изпратени ни от вас, да се публикуват в сайта, моля пишете ни за това! КРОКОТАК не би нарушил авторските ви права. Това важи и когато искате да използвате снимки на КРОКОТАК. Ще се радваме, ако преди това се свържете с нас:)

БРАВО!
Много ++++++++++ от мен!
Браво! Страхотна идея!
Мног0 ми хареса тази идея -чудесен и занимателен начин да начим азбуката с нашите малчугани. Ще се възползвам от идеята. Благодаря!
Много ми допадна този весел и занимателен подход да научим с нашите малчугани азбуката. Прием идеята с удоволствие и съм сигурна че всички ще сме доволни. Благодаря! И от мен ++++++++++++